وبلاگ کار و فناوری شهرستان دارالصابرین بم

مزایا و معایب پست های الکترونیکی(جدول 3-3 ص 64 کتاب کاروفناوری هشتم)

ایمیل(E-Mail) مخفف پست الکترونیکی است که شما ابتدا یک متن را تایپ می کنید و سپس به سیستم ها و شبکه ارسال می کنید. تاریخچه ی اولین ایمیل به دهه ی 1960 برمی گردد. این اختراع زندگی ما را در بر گرفته و امروزه ایمیل به معنی ارتباط محبوب می باشد.


لطفا به ادامه مطلب بروید 

 

مزایای پست الکترونیک

استفاده از ایمیل بسیار آسان است. از طرف دیگر شما می توانید  تمامی اسناد روزانه ی خود از قبیل: پست های الکترونیکی ارسالی و دریافتی را سازماندهی کنیدو یا حتی آن ها در سیستم خود ذخیره کنید.

ایمیل ها بسیار سریع هستند. می توانید آن ها در عین حال برای هزاران نفر در سراسر دنیا ارسال کنید. هیچ وسیله ی ارتباطی دیگری در سراسر دنیا به این اندازه سریع نیست.

زبان مورد استفاده در ایمیل ها بسیار ساده و غیر رسمی است.

هنگامی که شما به یک ایمیل پاسخ دهید شما می توانید پیام اصلی را پیوست کنید و دریافت کنده میداند که شما در باره چه چیزی صحبت می کنید. این مورد برای کسانی که روزانه هزاران ایمیل دریافت می کنند مهم است.

امکان ارسال ایمیل های اتوماتیک با یک متن ثابت امکان پذیر است. در چنین مواردی این امکان وجود دارد که به فرستنده بگویید که شما در تعطیلات هستید. این دسته از ایمیل ها auto responders (پاسخ دهنده خودکار ) نام دارند.

ایمیل ها از کاغذ استفاده نمی کنند. آن ها محیطی بسیار دوستانه هستند و در عین حال جان بسیاری از درخت ها را از قطع شدن نجات می دهد.

همچنین ایمیل ها دارای عکس هم می باشند. شما می توانید کارت تبریک های تولد و یا خبر نامه را به عنوان ایمیل ارسال کنید.

شما می توانید محصولات را از طریق ایمیل تبلیغ کنید. شرکت ها می توانند به بسیاری از مردم در یک زمان کوتاه ایمیل های تبلیغاتی ارسال کنند.

معایب پست الکترونیک

ممکن است ایمیل ها حاوی ویروس باشند. ویروس ها برنامه های کوچکی هستند که می توانند به سیستم شما آسیب برسانند. آن ها می توانند ایمیل های شخصی شما را بخوانند و به طور اتوماتیک به مردم سراسر دنیا ارسال کنند.

بسیاری از مردم روزانه هزاران ایمیل به طور نا خواسته به دیگران می فرستند. این دسته از ایمیل ها spam نامیده می شوند. که برای پاکسازس آن ها زمان نسبتا زیادی لازم است.

خواندن پیغامهای یک کاربر توسط کاربردیگر به علت عدم آگاهی یا عدم توجه به sign out
خوانده شدن پیغامهای محرمانه یا دست کاری شدن آنهاتوسط مدیران شبکه
قابل تشخیص نبودن نامه های مزاحم از غیرمزاحم و تلف شدن زمان زیادجهت چک کردن متن نامه ها  زیرادرشبکه به همان نسبت که فرستادن از e-mail  آسان و سریع است به همان نسبت هم مزاحمین کامپیوتری که بعضی از آنها ممکن است یک ویروس باشدبیشتر است.  

امکان بازیابی پیامهای حذف شده توسط سرویس دهنده ها و عدم اطلاع بیشتر کاربران از این امر

امکان تغییردادن مسیر گیرنده نامه و یا دست کاری آن در بین راه توسط افراد مزاحم از طریق بعضی از برنامه های پستی

این نبود اطمینان در استفاده از پست الکترونیکی مشکلات بسیاری را هم می تواند به بار بیاورد.البته این مشکلات نباید باعث محروم شدن کاربران از این خدمات بزرگ و آسان شبکه ای گردد .

 و از دیگر مشکلات استفاده از پست الکترونیک مشکلات مالی می باشد از جمله
    

هزینه ابتدایی خرید سیستمهای کامپیوتری

هزینه های ثابت و مداوم اتصال به شبکه

هزینه های پشتیبانی و نرم افزار ی و بسیاری امکانات دیگرنویسنده : عباس
موضوع : <-PostCategory->