وبلاگ کار و فناوری شهرستان دارالصابرین بم

ویژگی های سرویس دهنده پست الکترونیک(جدول 4-3 ص 65 کتاب کاروفناوری هشتم)
سرویس دهنده پست الکترونیکیویژگی ها و معایب
سرویس دهنده پست الکترونیکی خارج از ایران

از مزایای این سرویس ها برخورداری از جدیدترین امکانات روز دنیاست و امنیت بالایی دارند اما بزرگترین عیب برخی از آنها می تواند عدم پایبندی مدیران آنها به رعایت حقوق کاربران باشد و به راحتی اطلاعات کاربران را در اختیار سرویسهای جاسوسی قرار می دهند . همچنین علیرغم امنیت بالای آنها هکرهای بسیاری به دنبال هک کردن این سرویس ها هستند که در موارد بسیار زیادی موفق به هک کردن آنها می شوند به عنوان مثال همین چند ماه پیش بود که این سرویس دهنده ها به  خونریزی قلبی دچار شدند

عیب دیگر آنها می تواند محدود کردن سرویس دهی و یا عدم ارائه سرویس به کاربران ایرانی در شرایط تحریم باشد

سرویس دهنده پست الکترونیکی داخل ایران

سرعت بالا یکی از مزایای ایمیل های فارسی در ایران است.

اگر چه نمی شود گفت که امنیت ایمیل های فارسی به اندازه امنیت گوگل و یاهو خواهند بود اما لازم به ذکر است که اکثر هکر ها برنامه هایی برای هک ایمیل های کاربران یاهو و جی میل می نویسند و خیلی به سرویس دهنده های ایرانی کار ندارند(البته فعلاً).

یکی از دلایل برتری این سرویس دهنده ها  سطح پایین دانش اینترنت در میان برخی افراد می باشد که با ایمیل فارسی راحت ترند و می توانند به سادگی با سایت ارائه دهنده محیط ایمیل فارسی کار کنند و احتیاجات خویش را برآورده سازند.

همیشه در دسترس بودن حتی در شرایط تحریم.

و مهمتر از همه اینکه اطلاعات کاربران بر روی سرورهای داخل ایران قرار دارد و به خارج منتقل نمی شود تا از آنها سوء استفاده شود.
نویسنده : عباس
موضوع : <-PostCategory->